آیا PS4 PRO تنها برای پشتیبانی از واقعیت مجازی عرضه شده است؟

ps4

هر چند افراد زیادی بر این باورند که PS4 و Xbox Scorpio برای صنعت بازی واقعا خوب و مفید هستند، حداقل یک بازی‌ساز وجود دارد که عقیده‌ی دیگری دارد. این بازی‌ساز آقای “تومونبو ایتاگاکی” (Tomonobu Itagaki) است که بازی‌های محبوبی چون Ninja Gaiden و Dead or Alive را در کارنامه دارد. او فکر می‌کند که همه‌ی تلاش‌ها برای عرضه‌ی کنسول‌های جدید برآورده کردن نیاز‌های واقعیت مجازی است.

ایتاکاگی در یک مصاحبه با Polygon نظرات خود را در مورد کنسول‌های جدید بیان کرده است. او ابتدا در مورد این موضوع صحبت نموده که چرا نسبت به آینده‌ی کنسول‌ها مطمئن نیست و سپس جهت بحث خود را متوجه واقعیت مجازی و کنسول‌های جدید یعنی PS4 و Xbox Scorpio کرده است.

“کنسول PS4 برای هدف دیگری عرضه شده است. کنسول‌های نسل حاضر قدرت کافی برای پشتیبانی از واقعیت مجازی را ندارند، بنابراین آن‌ها این کنسول را برای پشتیبانی از واقعیت مجازی عرضه کرده‌اند. من قطعا برای بیان این موضوع دوباره به دردسر خواهم افتاد. این‌طور نیست؟ مایکروسافت و سونی برای گفتن چنین چیزی مرا رها نخواهند کرد. کنسول PS4 Pro انگیزه‌ی اصلی آن‌ها نیست. همه‌ی این آپگرید‌ها تنها برای واقعیت مجازی بوده است که به قدرت پردازشی زیادی نیاز دارد.”

این قطعا اولین باری نیست که فردی ادعا می‌کند که کنسول‌های جدید برای پشتیبانی از واقعیت مجازی عرضه می‌شوند. اما با توجه به این که ایتاگاکی سال‌ها در صنعت بازی حضور داشته است، حرف‌های او ارزش فکر کردن را دارند.

شما در مورد کنسول‌های جدید و رابطه‌ی آن‌ها با واقعیت مجازی چه فکر می کنید؟ آیا تنها هدف از عرضه‌ی کنسول‌های PS4 Pro و Xbox Scorpio پشتیبانی از واقعیت مجازی است؟

برچسب ها: ,

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
EMail*
وبسایت*