HTC VIVE: دریچه‌ای برای ورود به نسل جدید تکنولوژی

vive1

واقعیت مجازی چیست ؟

تکنولوژی جدیدی است بطوریکه وقتی یک فرد هدست واقعیت مجازی را بر روی سر خود میگذارد، روبروی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند که براساس تغییر موقعیت بدنش تغییر می کند و ذهن انسان پس از مدتی این موضوع را باور میکند که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.

یک محیط واقعیت مجازی در هدست واقعیت مجازی توسط اپلیکیشن اختصاصی hTC VR به وجود می آید. بعضی از این محیط ها بصورت گرافیک رایانه ای و سه بعدی هستند و یکسری نیز مانند ویدئوها یا تصاویر 360 درجه از محیط های واقعی هستند که بصورت یک ویدئو فیلمبرداری شده اند. با این قابلیت تکنولوژی واقعیت مجازی می‌توان این امکان را فراهم کرد تا افراد بتوانند از امکانات و مکان شما به خوبی دیدن کنند.

فرق بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده چیست ؟

یکی از اشتباهات رایج در جامعه ایران در خطاب کردن فناوری واقعیت مجازی با عنوان واقعیت افزوده است. باید گفت که واقعیت افزوده یک فناوری است که در آن تصاویر سه بعدی یا اطلاعاتی به صورت متن یا تصویر بر روی تصویر زنده ای که از طریق دوربین موبایل یا تبلت در حال نمایش است نشان داده می شود. البته این فناوری دارای محدودیت هایی می باشد که باعث شده پیشرفت آن به کندی صورت گرفته و فراگیر نشده باشد. و اما در صورتی که واقعیت مجازی البته در برخی از اپلیکیشن های واقعیت مجازی با استفاده از دوربین پشتی گوشی همراهی که در هدست قرارگرفته است، تصاویر از محیط ضبط شده و با اطلاعات یا محتوای سه بعدی ادغام می شوند.

در واقعیت مجازی چه چیزی نهفته است که این محصول را جذاب و هیجان انگیز کرده است ؟ با متن زیر همراه باشید :

در واقع واقعیت مجازی یکی از قدیمی ترین و پر اهمیت ترین نا ممکن ها را در ذهن ما ممکن می کند و این ناممکن دقیقاً تماشای تصاویر متحرک از دریچه ی یک پنجره است. از زمانی که تلویزیون و سینما اختراع شدند و به دسترس مردم رسیدند، همیشه ما فقط می توانستیم به یک صفحه نگاه کنیم و اگر صورتمان را از روبروی آن صفحه برمی گرداندیم اشیا و محیط اطرافمان را مشاهده میکردیم. اما در تکنولوژی واقعیت مجازی، زمانی که هدست واقعیت مجازی را بر روی سرمان قرار داده ایم، هنگامی که سر خود را حرکت دهیم براساس این حرکات، تصویر نمایش داده شده نیز تغییر می کند در واقع  میشود این موضوع را گفت که دقیقاً در آن محیط قرار داریم و در نتیجه هیجان به اوج خود می رسد .

بعضی از کاربرد هایی که هدست واقعیت مجازی hTC VR خواهد داشت :

صنایع گردشگری – سرگرمی – بهداشتی و درمانی – فضانوردی – موزه – خودروسازی – آموزشی – صنایع نظامی – سلامت روانی و سایر کاربرد ها

سیستم مورد نیاز برای اجرا بر روی PC :

کارت گرافیک : NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon™ RX 480 و سایر گرافیک‌های هم‌رده یا قوی‌تر

پردازنده : Intel® i5-4590 / AMD FX 8350 و سایر پردازنده‌های هم‌رده یا قوی‌تر

حداقل رم مورد نیاز : 4 گیگابایت

خروجی تصویر : HDMI 1.4 یا DisplayPort 1.2 یا نسخه‌های جدیدتر

پورت یو اس بی : یک پورت USB 2.0 یا پورت جدیدتر

سیستم عامل : ویندوز 7 سرویس پک 1 به بالا

برچسب ها: 

پاسخ دهید

دیدگاه
نام*
EMail*
وبسایت*